Utorak, 30.04.2024.

Sarajevo slavilo u golijadi na Koševu i primaklo se Veležu u borbi za Evropu

Nedjelja, 07.04.2024. | Najnovije | Sport

Fudbaleri Sarajeva su u 25. kolu Wwin lige BiH na domaćem terenu slavili protiv Igmana iz Konjica rezultatom 3:2.

Sjajan susret viđen je na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, a bordo tim je upisao teška, ali zaslužena tri boda.

Poveli su već u 18. minuti, kada je nakon odlične lopte Buljubašića, golman Dino Hamzić oborio Fransisa Kjeremeha i skrivio jedanaesterac.

Nakon toga je Hamza Čataković namjestio loptu i pogodio za vodstvo bordo tima.

Međutim, 13 minuta kasnije uspijevaju Konjičani doći do poravnanja, a strijelac gola je bio upravo nekadašnji igrač Sarajeva, Anel Hebibović. Odličnim udarcem uspio je matirati golmana Ilieva.

Sarajevo nije posustalo nakon toga i u 40. minuti je Čataković novim golom, svojim drugim na utakmici a osmim u posljednjih pet susreta, donio novu prednost svom timu.

Tri minute kasnije povećao je prednost bordo tima Amar Beganović.

Vrijedi istaći da su tokom prvog dijela i popularne “Horde zla” imale performans, kojim su proslavile na poseban način Dan grada Sarajeva.

Drugo poluvrijeme je proteklo s manje uzbuđenja, ali su ovaj put odmah započela.

Već u 50. minuti Hebibović sjajno šutira, lopta se od prečku odbija, a do nje prvi stiže Denković koji trese mrežu bordo tima.

Smjenjivale su se do kraja ekipe u pokušajima, ali prednost iz prvog poluvremena koju je Sarajevo izgradilo bilo je nenadoknadivo za goste iz Konjica.

Sarajevo je ovom pobjedom preskočilo Slogu iz Doboja i približilo se Veležu, koji se nalazi na 3. poziciji, na samo dva boda.

S druge strane, Igman je 8. sa tri boda više od 11. Željezničara, koji je prvi ispod crte.