Utorak, 30.04.2024.

Historijski potop velikana: Ajaks doživio rijetko viđenu katastrofu

Nedjelja, 07.04.2024. | Najnovije | Sport

Nizozemski velikan Ajaks doživio je danas jedan od najtežih poraza u svojoj historiji. Tim iz Amsterdama je danas na gostovanju kod Fejnorda u 30. kolu Eredivizije izgubio s čak 6:0.

Ajaks je u svojoj historiji još samo dva puta gubio s ovim rezultatom i to 1950. godine.

Kopljanike je načeo Igor Paikšao (Paixsao) u 34., a samo minut kasnije na 2:0 je povisio Jankuba Minteh (Yankuba). Pred sami odlazak na odmor treći gol za Fejnord postigao je David Hancko.

Svojim drugim golom Minteh je u 56. povisio na 4:0, a peti pogodak tima iz Roterdama bio je djelo Kventina Timbera (Quentin) u 62. minuti. Ajaks je dokrajčio čovjek koji ga je i “načeo” – Igor Paišao pogotkom u 66. minuti.

Reprezentativac BiH Benjamin Tahirović odigrao je svih 90 minuta u debaklu svog Ajaksa.

Fejnord je nakon ove pobjede ostao na 2. mjestu s 69 bodova, devet manje od PSV-a. Ajaks je na 6. poziciji s 45 bodova.

Rezultat i strijelci:

Fejnord – Ajaks 6:0 (Paišao 34′, 66′, Minteh 36′, 56′, Hancko 45+2′, Timber 62′).