Ponedjeljak, 29.04.2024.

Video / Džeko prekinuo golgeterski post, Fener nastavio potjeru za Galatom

Srijeda, 03.04.2024. | Najnovije | Sport

Fudbaleri Fenerbahčea pobijedili su Adanu Demirspor u meču 31. kola Superlige s 4:2.

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH i Fenerbahčea Edin Džeko pogodio je za svoj Fener protiv Adane Demirspor i prekinuo golgeterski post koji je trajao sedam utakmica (2:1).

Dobio je loptu u 51. minuti, riješio se svog čuvara i onda lijevom nogom pogodio za 2:1.

Edinu je ovo bio 19. gol u turskom prvenstvu, te se tako ponovo osamostalio na čelu liste strijelaca Superlige.

Inače, Džeko nije bio strijelac na posljednjih šest utakmica Fenerbahčea, kao i na meču reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Ukrajine (1:2) u polufinalu baraža za Euro.

Iako je igrao dobro, kako za Fener tako i za „Zmajeve“, nije bilo golova. Sada je golgeterskom postu došao kraj.

Inače, Fenerbahče je poveo preko Dijkua u 17., ali je radost domaćih pokvario Mario Baloteli (Balotelli) koji je osam minuta kasnije iskoristio kiks golmana Irfana Egribajata (Egribayat).

Gol Edina Džeke možete pogledati i OVDJE.

Na 3:1 je povisio Dušan Tadić u 70. minuti kada je kaznio istrčavanje protivničkog golmana i pogodio sa skoro pola igrališta.

Deset minuta kasnije nadu gostima donio je Barasi, a Duršun je otklonio u 85. za velika tri boda Fenera.

Fenerbahče je drugi s 82 boda, ima dva manje od vodećeg Galatasaraja.