Pjevačica Mina Kostić danas, 23. juna, u popodnevnim satima puštena je iz psihijatrijske ustanove “Dr Laza Lazarević”, nakon nekoliko nedjelja boravka u bolnici.
Po pjevačicu su došli njen vjerenik Mane Ćuruvija, poznatiji kao Kasper, i njen brat, sa kojima je napustila kliniku i otišla kući.
Mina je nosila kačket i naočare na licu, nosila je crnu haljinu, a prilikom izlaska iz bolnice, pjevačica je kratko prokomentarisala kako se osjeća.
“Dobro sam”, poručila je pjevačica, prenosi Telegraf.
Inače, kako se navodi, njen izlazak bio je planiran i ranije, ali je došlo do nepredviđenog zastoja zbog tehničkih problema u sistemu, što je odložilo administrativnu proceduru otpuštanja.
Mina Kostić je u ustanovu primljena 31. maja, a tom prilikom je bila dovedena u pratnji policije nakon što je pokazala agresivno ponašanje.
Tokom njenog boravka u bolnici, njen vjerenik je redovno dolazio u posjete, a podršku su joj pružili i članovi porodice, kao i brojni kolege i fanovi koji su se javno oglašavali uz želje za brz oporavak.
Pjevačica je nedavno, prije nego što se suočila sa zdravstvenim problemom, govorila o teškom životnom periodu kroz koji je prolazila, kao i o navodnim vradžbinama kojima je, kako tvrdi, bila izložena.
“Bilo mi je veoma teško, mislila sam da ću umijreti. Dudi sam rekla: ‘Hoćeš li da me sahraniš živu?’ Imala sam 40 kilograma, bila sam veoma bolesna, i fizički i psihički. Pre 16 godina dobila sam ulcerozni kolitis, odnosno zapaljenje debelog crijeva. Nije me sramota da pričam o tome. Uopće nisam mogla da dojim dijete”, ispričala je ranije za “Skandal”, pa dodala:
“U takvom stanju sam odlazila na nastupe, a Duda tada ništa nije preduzela. Samo mi je Bog pomogao. Nema tu mnogo priče, jednostavno su me iskoristili i to je to. Vračala mi je da mi bude loše, i zdravstveno i finansijski, kao i na ljubavnom planu”, istakla je tada.