U Bugojnu se politička situacija ponovo zahuktava.
Naime, kako su objavili iz Kabineta načelnika Općine Edina Mašića(SDP), prvobitno je dobio ozbiljne prijetnje sa govornice Općinskog vijeća od vijećnika većine(SDA – HDZ), a danas je izbio i novi incident.
Kako ističu, prijetnja je stigla od predsjedavajućeg Općinskog vijeća Igora Vrljića.– Jutros u 10.05 sati Vrljić je ušao u kancelariju višeg referenta za administrativno-tehničke poslove općinskog načelnika. Nakon što se interesirao za načelnika Mašića, koji je bio odsutan, te čuo informaciju savjetnika načelnika da će se načelnik vratiti u ured između 11 i 11.30 sati, predsjedavajući Vrljić je izrekao sljedeće:
“Azame, reci načelniku, ovo mu je posljednja opomena. Bolje mu je da ne dolazi danas na posao. Da je ovdje, polomio bih ga. Je.. mu Bog m….” – saopćeno je iz Kabineta.Kako su dodali, Vrljić se nakon toga bez obrazloženja za ovakav njegov postupak vidno ljut se udaljio iz prostorije.– Svaki komentar na ovakvo ponašanje je suvišan. Nedopustivo je da se prvi čovjek općinskog parlamenta ponaša na ovaj način, pa bez obzira na to o čemu se radi i šta je eventualno izazvalo neprimjerenu reakciju.
Njegova funkcija nosi veliku odgovornost, a on već izvjesno vrijeme pokazuje da se teško nosi s tim. Više puta je na sastancima Kolegija i na sjednicama OV-a krajnje nekorektno, potcjenjivački i čak bezobrazno vrijeđao načelnika Mašića – naveli su.