U ponedjeljak poslijepodne, 22.juna, izbio je požar na napuštenom površinskom kopu nekadašnjeg Rudnika uglja u Mostaru.
Požar je vatrogascima prijavljen u 17:25 sati. Kako su za Bljesak.info potvrdili iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar na terenu su dva vatrogasna vozila.
Podsjetimo, posljednjih dana Mostar se suočava s ozbiljnim požarima. Nakon velikog požara između Bune i Ortiješa, vatrogasci već danima gase požar koji izbio kod Vranjevića i proširio se prema Malom Polju i Blagaju.
U ponedjeljak ujutro izbio je požar katastrofalnih razmjera na deponiji Uborak zbog čega je u Gradu Mostaru proglašeno vanredno stanje.
Na terenu su svi materijalni i ljudski resursi vatrogasnih postrojbi, a vatrogascima pomažu airtraktori stacionirani na Aerodromu Mostar i Oružane snage Bosne i Hercegovine.