Četvrtak, 25.06.2026.

Haos u RS: Predsjednik Gradskog odbora SDS Banjaluka PODNIO OSTAVKU, OVO JE RAZLOG

Ponedjeljak, 22.06.2026. | BiH | Najnovije | Vijesti

Željko Raljić, predsjednik Gradskog odbora SDS Banjaluka, podnio je neopozivu ostavku na ovu funkciju.

U ostavci, koja je u posjedu Srpskainfo, Raljić navodi da je na sinoć održanoj sjednici Koordinacionog odbora Izborne jedinice 3 donesena odluka da nosilac liste za Narodnu skupštinu Republike Srpske bude Biljana Lukić, naglašavajući da rezultat glasanja delegata iz Banjaluke doživljava kao jasnu poruku da za njegov dosadašnji rad i političko djelovanje više ne postoji dovoljno povjerenja.

– Takvu poruku prihvatam bez zadrške i smatram da je moja politička i moralna obaveza da preuzmem odgovornost. Zbog toga ne podnosim ostavku samo na funkciju predsjednika Gradskog odbora, već i na sve ostale funkcije koje obavljam unutar Srpske demokratske stranke. Smatram da je to jedini ispravan i odgovoran potez kojim pokazujem dosljednost i poštovanje prema volji stranačkih organa i članstva – navodi se u ostavci.

Raljić ističe da je tokom mandata nastojao da Gradski odbor vodi časno, odgovorno i u najboljem interesu Srpske demokratske stranke.

-Zahvaljujem svim članovima, funkcionerima i aktivistima koji su mi pružili podršku i sa kojima sam imao čast da sarađujem. Srpskoj demokratskoj stranci želim uspjeh na predstojećim izborima i ostajem zahvalan svima koji su vjerovali u moj rad – poručio je Raljić.