Pripadnici Artiljerijskog bataljona 4. pješadijske brigade Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, angažovani su danas na gašenju požara na deponiji Uborak u gradu Mostaru.
Pored vatrogasnih službi i drugih nadležnih institucija, pripadnici OS BiH pružili su značajnu podršku u obuzdavanju požara, s ciljem zaštite života ljudi i materijalnih dobara.
– Zbog neposredne blizine požarišta, djelovano je preventivno kako bi se spriječila eventualna ugroženost kasarne „Miralem Jugo“, što je zahtijevalo dodatne napore, visok stepen pripravnosti i kontinuirano angažiranje ljudskih i materijalnih resursa Oružanih snaga BiH, naveli su.
– Oružane snage Bosne i Hercegovine ostaju u službi svih građana, spremne da pruže pomoć u kriznim situacijama i odgovore na sve izazove, poručili su.
Podsjećamo, zbog velikog požara koji je jutros zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na tom lokalitetu, Grad Mostar proglasio je vanredno stanje kako bi omogućio brzo i operativno djelovanje nadležnih službi u saniranju posljedica i organizaciji privremenog zbrinjavanja otpada.