Utorak, 23.06.2026.

Mask objavio novu naredbu federalnim zaposlenicima: Ako ne odgovorite na email, to će se smatrati ostavkom

Subota, 22.02.2025. | Globus | Najnovije | Vijesti

Svi federalni zaposlenici će uskoro dobiti email s upitom o tome šta su uradili prošle sedmice

Američki milijarder i član Trampove administracije Ilon Mask (Elon Musk) najavio je kako će svi federalni zaposlenici ubuduće morati prijavljivati šta su uradili protekle sedmice, a izostanak izvještaja će biti sankcionisano otkazom.

– Svi federalni zaposlenici će uskoro dobiti email s upitom o tome šta su uradili prošle sedmice. Izostanak odgovora će se smatrati ostavkom – napisao je Mask na društvenoj mreži X.

Inače, otkako se Donald Tramp vratio u Bijelu kuću, jedna od glavnih politika njegove vlade je smanjenje troškova i reorganizacija federalne administracije.

U tu svrhu je imenovan Ilon Mask na čelo novoformiranog Ministarstva za efikasnost vlade (DOGE), koja ima za cilj da identifikuje i prioritizuje smanjenje troškova. 

Tramp je ranije objavio kako želi da Mask bude agresivniji u svojim nastojanjima da smanji saveznu vladu, uprkos pobuni zbog brojnih otkaza.

– Ilon radi sjajan posao, ali volio bih da je agresivniji. Zapamtite, imamo zemlju koju moramo spasiti, ali prvenstveno učiniti je većom nego ikad prije. MAGA – napisao je Tramp na Truth Social.

Inače, u procesu smanjenja troškova hiljade federalnih zaposlenika su već otpušteni, a čini se da tu nije kraj.