“Vrlo jednostavan način za objasniti mobing je princip odlaska doktora sa KCUS. Jedno po jedno. Maksimalno dvoje ili troje istovremeno. Kad se riješiš jednog, prelaziš s fokusom na drugog. Prvi put da je otišlo 13 doktora sa iste klinike istovremeno. I to najpotentnijih anesteziologa”, napisao je Vedran Jakupović zastupnik Naroda i Pravde u Skupštini Kantona Sarajevo komentarišući današnja dešavanja.
“Ovi ljudi jesu pravi heroji. Oni su izvukli na svojim leđima Covid pandemiju. I za nagradu dobili prijetnje od SDA junoša da će biti direktno okrivljeni za smrt naših sugrađana na intenzivnoj njezi. Da će se kola slomiti na njima. Poruka se kristalno jasno pošalje po emisarima koji verglaju u javnosti. Čast mi je da lično poznajem ove ljekare koji su pokazali da poginjanje glave nije opcija. I da im je agregatno stanje čvrsto. Uz ovo ne smijemo zaboraviti da je osim ljekara KCUS napustilo na desetine visokoprofiliranog zdravstvenog kadra, sestara, tehničara koje niko ne spominje, a bez njih sistem ne može funkcionisati. Nadam se da je ovo samo početak istinskog otpora”, zaključio je zastupnik Jakupović.
