Krunićev Milan slavio na San Siru protiv Napolija; Real Madrid potpuno nadigrao Čelzi

Srijeda, 12.04.2023. | Najnovije | Sport

Večeras su odigrane dvije utakmice Lige prvaka.

Real Madrid je na Santiago Bernabeu slavio rezultatom 2:0.

Real Madrid je poveo u 21. minuti golom Karima Benzeme. Dani Karhval (Carvajal) je ubacio loptu, Vinisijus Žunior (Vinicius Jr.) je spustio, Kepa je to odbranio, ali je Benzemi ostalo samo da zakuca loptu u prazan gol.

Ključni momenat se desio u 59. minuti kada je Ben Čilvel (Chilwell) dobio crveni karton.

Kraljevski klub je to iskoristio u 73. minuti poslije dobro izvedenog kornera Marko Asensio (Marco) je pogodio sa 18 metara za 2:0.

Milan, našeg Radeta Krunića, je na svom San Siru igrao sa Napolijem, a završilo je 1:0 za Rosonere.

Ismael Benaser je bio strijelac vodećeg gola za Milan, nakon što je Brahim Diaz fenomenalno istrčao kontru i pronašao Rafaela Leaa, koji je uposlio Alžirca.

Njegov projektil je bio nezaustavljviv za golmana Napolija.

Napoli je igrao sa igračem manje posljednjih 15 minuta, pošto je Andre Zambo-Angisa (Anguissa) dobio dva žuta kartona.

Ipak, Milan nije uspio iskoristiti prilike u tim momentima utakmice i ona je završila rezultatom 1:0

Uzvratne utakmice su na rasporedu za šest dana.