Subota, 20.04.2024.

Musa nakon trojke napravio nepromišljen potez pa se izvinjavao navijačima

Petak, 30.09.2022. | BiH | Sport

Košarkaši Real Madrida pobijedili su u gostima u prvom kolu španske ACB lige ekipu Girone rezultatom 94:88, a dobru partiju pružio je bh. reprezentativac Džanan Musa koji je u finišu utakmice napravio pomalo nepromišljen potez.

Musa je pogodio važnu trojku na četiri minuta do kraja pri rezultatu 76:72 za Real koja je praktično prelomila utakmicu, a potom je kažiprstom gestikulirao navijačima Girone da se utišaju.

Sudije su mu zbog toga pokazale tehničku grešku, a bh. košarkaš je odmah shvatio da je to bilo vrlo nepromišljeno te se brzo pokajao i sa rukom na grudima izvinio se domaćoj publici.

Musin potez možete pogledati na 1:50 videa:

Musa je na terenu proveo 28 minuta i to mu je bilo dovoljno da bude treći najbolji strijelac svoje ekipe s 15 poena. Tome je dodao i četiri asistencije.

Musu i saigrače već u nedjelju očekuje nova utakmica kada će u okviru drugog kola ACB lige igrati na domaćem terenu protiv Obradoira.