Subota, 18.05.2024.

Portugal poveo, FIFA ipak “oduzela” Ronaldu pogodak

Ponedjeljak, 28.11.2022. | Najnovije | Sport

Od 20 sati igra se posljednji meč drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru. Slijedi nam derbi Portugala i Urugvaja, a utakmicu možete pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

62′ – Upravo tako kako smo i pisali! FIFA je na zvaničnoj stranici ispravila grešku i pripisala je pogodak Bruni Fernandesu.

60′ – Gol je još uvijek pripisan Ronaldu, iako je gotovo pa sigurno da nije ostvario kontakt s loptom.

55′ – GOOOOOL! Portugal vodi! Bruno Fernandes je divno centrirao, a Ronaldo je trznuo glavom i lopta je prevarila golmana. Evidentnog kontakta s loptom Ronalda nije bilo, ali je za sada pripisan njemu pogodak.

52′ – Neko iz publike utrčao je na teren i izazvao kraći prekid. Prosvjednik je na teren bacio LGBT zastavu, čime je izazvao brojne zvižduke s tribina.

52′ – Odlična šansa za Portugal, konačno! Joao Felix je protrčao po lijevoj strani i šutirao, ali u vanjski dio mreže.

49′ – Igra se veoma žustro i žestoko. Nekoliko opasnih startova i na početku drugog poluvremena.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme.

HT – Kraj prvog poluvremena. Obilježile su ga povreda Mendesa i fantastičan prodor Bentancura kojem je Costa odbranio čist pogodak.

42′ – Talentovani Nuno Mendes doživio je povredu u finišu prvog poluvremena i zbog toga je morao izaći iz igre. Zamijenio ga je Raphael Guerreiro.

37′ – Ronaldo lijepo prima loptu na prsa, ali mu je pobjegla i propala je dobra šansa za Portugal.

36′ – Napada Urugvaj sada. Nova dobra akcija, ali Darwin Nunez nije uspio doći do lopte.

32′ – Najbolja šansa na utakmici! Bentancur je napravio fantastičan solo-prodor, prošao je trojicu igrača Portugala, ali mu Costa brani u situaciji “jedan na jedan”.

28′ – Bruno Fernandes glavom pokušava poslati povratnu u peterac, ali je loptu uhvatio Rochet.

19′ – Tri vezana kornera izveo je Portugal. Potpuna dominacija evropske selekcije, ali nema velikih prilika. Urugvaj se posvetio isključivo odbrani.

13′ – Bentancur pravi novi težak faul i već je na ivici crvenog kartona, jer od ranije ima žuti. Uporozio ga je iranski sudija i već sada bi selektor Urugvaja mogao razmišljati o prvoj izmjeni.

9′ – Pokušao je Bruno Fernandes iz velike udaljenosti, ali lopta odlazi pored gola.

6′ – Bentancur je prvi zapisani igrač nakon što je nagazio Rubena Diasa.

4′ – Ronaldo ramenom dodaje povratnu loptu do Carvalha, koji je volej udarcem prebacio gol. Bio bi to najljepši pogodak Mundijala, da je Carvalho bio precizniji.

3′ – Prvi pokušaj bilježe Urugvajci. Silovit udarac Olivere, ali preko gola.

1′ – Počeo je veliki derbi.

19:58 – Alireza Faghani iz Irana glavni je sudija današnje utakmice. Pomagat će mu ekipa iz Irana i Katara.