Ponedjeljak, 29.04.2024.

Golman u Engleskoj napravio neviđenu glupost, izbacio tim iz lige jer je sam sebi izveo faul

Utorak, 26.04.2022. | Najnovije | Sport

Golman engleskog trećeligaša Wimbledona Nik Tzanev napravio je glupost godine nakon što je omogućio rivalu Fleetwood Townu da postigne pogodak za remi rezultatom 1:1.

Iz Engleske nam dolazi priča za rubriku “vjerovali ili ne”. Golman Nik Tzanev (25) napravio je štetu svom klubu od koje će se godinama oporavljati.

Wimbledon je imao vodstvo rezultatom 1:0 do 88. minute utakmice protiv direktnog rivala u borbi za opstanak Fleetwood Towna.

No, golman Nik Tzanev je u 88. minuti utakmice sam sebi izveo slobodan udarac ispred svog gola, što je sudija primijetio i dosudio indirektan udarac za Fleetwood.

Iz indirektnog udarca domaćini su pogodili, izborili rezultat 1:1 i tako došli nadomak opstanka, a Wimbledon poslali u četvrti rang engleskog nogometa (Ligu 2).

Joe Garner je lijepo pogodio nakon indirektnog udarca i tako ostavio Fleetwood najvjerovatnije u ligi.