Srijeda, 24.04.2024.

Novi peh za Ahmedhodžića, kumovao jednom od najbizarnijih autogolova u sezoni

Ponedjeljak, 21.02.2022. | Najnovije | Sport

Susret 25. kola francuske Ligue 1 između Bordeauxa i Monaca završen je bez pobjednika (1:1), a nimalo lijepo sjećanje na ovaj duel neće imati bh. nogometaš Anel Ahmedhodžić koji je kumovao nesretno primljenom golu svog tima, zbog kojeg su na kraju ostali bez pobjede.

Bordeaux je puno bolje otvorio meč, a u 22. minuti dolaze u vodstvo golom koji je postigao Oudin.

Činilo se da domaći igrači neće imati previše problema nakon što je igrač Monaca Tchouameni u razmaku od samo šest minuta dobio dva žuta, odnosno crveni karton, no Monaco se nije predao i u drugom poluvremenu svim silama je tražio gol da dođe do poravnanja.

Iako su imali nekoliko propuštenih šansi, Monaco je u 67. minuti stigao do poravnanja, ali uz puno sreće. Nakon udarca Martinsa loptu je na putu prema golu izbio bh. štoper Anel Ahmedhodžić, ali je umjesto u polje, loptu poslao u leđa saigraču Marcelu, od kojeg je ona završila iza leđa golmana.

Spomenutu situaciju možete pogledati ovdje.

Do kraja meča obje ekipe su imale nekoliko šansi, no pogodaka nije bilo pa je susret završen bez pobjednika.

Monaco ostaje na šestoj poziciji sa 38 osvojenih bodova, dok je Bordeaux na posljednjem mjestu sa 21 osvojenim bodom, ali toliko imaju i Metz, Lorient i Troyes.