Petak, 03.05.2024.

[VIDEO] Spektakularan potez Edina Džeke – nevjerovatan volej za gol sezone

Četvrtak, 10.11.2022. | Najnovije | Sport | Vijesti

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko (36) upisao se u listu strijelaca na duelu između njegovog Intera i Bologne.

Džeko je fantastičan gol postigao u 26. minuti utakmice koja se igra na stadionu Giuseppe Meazza u okviru 14. kola Serije A.

Gol pogledajte ovdje.

Bologna je prethodno sredinom prvog poluvremena šokirala domaće golom Lykogiannisa, ali slavlje gostiju je trajalo svega četiri minute.

Bila je to duga akcija Intera, a nakon ubacivanja s desne strane lopta je poslije odbijanja stigla do Džeke koji efektno i ubitačno hvata volej i pogađa nebranjeni dio mreža za 1:1.

Našem napadaču je ovo bio četvrti pogodak u Seriji A ove sezone, a tome je dodao i dvije asistencije.

U međuvremenu, Edin je igrao dobro i u Ligi prvaka gdje je ove sezone postigao tri gola i upisao jednu asistenciju.