Petak, 26.04.2024.

Preminula supruga bivšeg fudbalera Sarajeva, bila je najmlađa svjetska prvakinja u karateu

Četvrtak, 10.02.2022. | Najnovije | Sport

Snežana Perić-Pantić, poznata karatistkinja i supruga nekadašnjeg golmana FK Sarajevo Đorđa Pantića, preminula je u 43. godini, piše Blic.

Prije nekoliko dana je primljena u bolnicu, ali je nažalost preminula, uprkos velikoj borbi ljekara. Uzrok smrti biće naknadno objavljen.

Suprug Đorđe je hitno doputovao u Beograd iz Saudijske Arabije, gdje je trener golmana u fudbalskom klubu Al Fayha.

Snežana Perić-Pantić bila je poznata srpska karatistkinja. Svojevremeno je bila i najmlađi svjetski karate šampion. Prvak svijeta u apsolutnoj kategoriji postala je 2002. godine na Svjetskom prvenstvu u Madridu, kada je imala 24 godine. Evropsko prvenstvo osvojila je 2006. godine. U svojoj karijeri osvojila je više od 30 titula i preko 100 medalja.