Četvrtak, 18.04.2024.

Amerikanac koji je kupio Chelsea ostao u čudu zbog VAR-a: Prvi susret bio je hit

Ponedjeljak, 09.05.2022. | Najnovije | Sport

Nogometaši Chelseaja dobili su novog vlasnika Todda Boehlyja, a prva utakmica na čelu Plavaca nije prošla onako kako je želio.

Boehly je prisustvovao remiju svog tima protiv Wolverhamptona rezultatom 2:2, a da stvari budu još gore, Chelsea je imao vodstvo od dva gola prednosti, ali su se Vukovi vratili golom u posljednjoj minuti.

No, vrlo interesantna scena dogodila se u 38. minuti. Plavci su poveli preko Rubena Loftus-Cheeka, ili su makar mislili da je tako.

Sudija Peter Bankes je nakon VAR asistencije poništio gol Chelseaja, a to je izazvalo konfuziju na licu Amerikanca.

Boehly se prvi put susreo s VAR tehnologijom, a kamere su ga uhvatile kako se čudi odluci arbitra. Amerikancu nije bilo najjasnije zbog čega je gol poništen.

Reakcija je vrlo brzo postala hit, ali će suvlasnik LA Lakersa i LA Dodgersa morati za kratak period da navikne na novu nogometnu tehnologiju.