Petak, 26.04.2024.

Igman iz Konjica pobijedio u finišu i jednom nogom zakoračio u Premijer ligu

Subota, 07.05.2022. | Najnovije | Sport

Nogometaši Igmana stigli su nadomak plasmana u Premijer ligu nakon što su kao gosti pobijedili ekipu Tomislava rezultatom 2:1 u okviru 25. kola Prve lige FBiH, iskoristivši kiks GOŠK-a za velika četiri boda prednost na tabeli.

Konjičani su poveli u 12. minuti golom Hreljića, a domaći su poravnali na 1:1 iz penala koji je realizovao Banović u 34. minuti.

I kada se činilo da će ostati 1:1, Kašić je šest minuta prije kraja iz penala donio zlata vrijednu pobjedu Igmanu koji sada ima 55 bodova.

Drugoplasirani GOŠK je kao gost odigrao neriješeno 1:1 protiv Goražda i pet kola prije kraja ima minimalne šanse da se domogne prve pozicije.

Bošković je doveo Gabeljanje u vodstvo u 56. minuti, ali je Goražde u finišu poravnalo i stiglo je do jednog boda.

Utakmica između Mladosti DK i Bratstva nije se odigrala zbog nevremena u Doboju kod Kaknja.