Dvojica fudbalera podnijela su zahtjev za isplatu dugovanja od NK Čelik, a dvojica od FK Sloboda.
Zenički tim je do 5. oktobra morao da isplati dugovanja igračima Harisu Dilaveru i Slavku Brekalu.
Dilaver je od Čelika tražio isplatu dugovanja od preko 78.000 KM, dok je Brekalo tražio isplatu od nešto više od 53.000 KM.
Također, FK Sloboda je imala obavezu isplate dugovanja prema dvojicu fudbalera. Isti rok su imali kao i Čelik za isplatu po 2.000 KM bivšim fudbalerima Adnanu Osmanoviću i Adnanu Buljiću.
Nije poznato da li su u međuvremenu klubovi isplatili obaveze.