Unutar Stranke demokratske akcije sve se glasnije govori o Sedinu Kahrimanu kao novom predsjedniku Kantonalnog odbora SDA Sarajevo.
Kahriman bi navodno trebao da bude kompromisno rješenje obzirom da “ne pripada” niti jednoj frakciji, priča se unutar ove stranke.
Zapravo, istina je potpuno drugačija. Imenovanje Sedina Kahrimana na ovu funkciju, inače direktora BH Telecoma, predsjednika Kadrovske komisije SDA u sarajevu koji dolazi iz Vogošće, značilo bi vraćanje Asima Sarajlića na ovu poziciju.
Naime Kahriman i Sarajlić nerazdvojni su prijatelji i nerijetka su njihova druženja po sarajevskim restoranima na kojima usaglašavaju svoje stavove i definiraju poteze. Pored toga pripadaju istoj bazi, Vogošći.
Trenutni predsjednik KO SDA Sarajevo Fikret Prevljak je nakon izbora najavio podnošenje ostavke, no još javnost ne zna je li to učinio.
Međutim, izvjesno je i na bazi izjava predsjednika SDA Izetbegovića da će biti značajnih promjena i na općinskom nivou, a potom i na kantonalnom nivou u SDA.
Nije poznato da li je Kahriman spreman preuzeti ovu funkciju, no ukoliko to odluče iz vrha stranke, to neće biti ni važno.
(PRESS)