Zastupnik u Skupštini Kantona Sarajevo Mirza Čelik poručio je danas kako se stvari u Stranci demokratske akcije (SDA) moraju promijeniti. Svojim izlaganjem, kojim je kritikovao SDA, iznenadio je i zastupnike u Skupštini KS, ali i javnost, piše PRESS.
On je rekao da nije prisustvovao na prethodne dvije sjednice Skupštine KS i da ima potrebu obrazložiti kolegama šta su razlozi njegovog nedolaska.
“Razlog jeste način na koji sam htio pokazao da se i u mojoj stranci nešto treba promijeniti. Ja sam pobornik toga da neke stvari ne trebamo gurati ispod tepiha. Ja ne želim biti uspavan i nikad neću biti nedovoljno borben za neke projekte koji su bitni za građane u KS i širi”, rekao je Čelik.
Treba podsjetiti kako je nedavno predsjednik SDA Bakir Izetbegović kritikovao zastupnike SDA u Skupštini KS hvaleći pri tome zastupnika Harisa Zahiragića tvrdeći da je upravo on kao pojedinac unio energiju u uspavani Klub SDA. Način obraćanja Zahiragića, kojim je brutalno vrijeđao druge zastupnike, naišao je na žestoke osude bh. javnosti, ali se očito dopao lideru SDA.
“Želim se ograditi od nastupa svih zastupnika pa čak i zastupnika iz kluba iz kojeg ja dolazim. Nije primjeren za Skupštinu KS da vodimo mahalašku politika i pokušavmo učiniti nedostojnim neke zastupnike”, rekao je Čelik.
Najavio je da će on u svom budućem radu u Skupštini KS podržati projekte novog saziva Vlade KS koji će biti dobri za građane.
“Tako ću raditi u nastavku djelovanja kako u Klubu SDA ili ako im se ne svidi… Imaju organi stranke neka odluče o tome”, rekao je Čelik.
(PRESS)