Četvrtak, 25.06.2026.

Crni dim se nadvio nad Mostarom: Požar ne jenjava, ponovo aktivirana vatrena stihija u deponiji Uborak

Srijeda, 24.06.2026. | BiH | Vijesti

Vatrena stihija na deponiji Uborak u Mostaru ponovo je aktivirana nakon što je jučer stavljena pod kontrolu.

Iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar su potvrdili ovu informaciju te naveli da se radi o jednoj lokaciji, a njihovi pripadnici su odmah poslati na teren.

Podsjetimo da je na području Grada Mostara od ponedjeljka na snazi vanredno stanje zbog ovog požara.

Najveća šteta napravljena je na infrastrukturi deponije, a u potpunosti je izgorjela reciklažna hala s kompletnim postrojenjima.

Prema nepotvrđenim informacijama, radi se o milionskoj šteti.

Poseban problem predstavlja zagađenje zraka, a stručnjaci upozoravaju da bi osjetljive kategorije stanovništva mogle trpjeti dugotrajnije zdravstvene posljedice.