Američki milijarder Elon Musk podržao je ideju o gašenju Radija Slobodna Evropa i Glasa Amerike, koju je ranije iznio Richard Grenell, specijalni savjetnik bivšeg predsjednika Donalda Trumpa.
Grenell je na društvenim mrežama izjavio da se ovi mediji finansiraju novcem američkih poreskih obveznika i da su “puni ekstremnih ljevičarskih aktivista”, nazivajući ih nepotrebnim reliktima prošlosti.
Musk je na svojoj platformi X dodao da bi trebalo zatvoriti ove medije, ističući da “Evropa sada nije pod kontrolom, osim birokracije koja guši slobodu”.
On je također istakao da su ove institucije, prema njegovom mišljenju, “samo radikalni ljevičari koji pričaju sami sa sobom, trošeći milijardu dolara američkih poreskih obveznika godišnje”.