Salim Karim Iskef, jedan od deset žrtava nedavne pucnjave u Švedskoj, preminuo je nakon što je zadobio teške povrede. Prije nego što je umro, Salim je uspio nazvati svoju zaručnicu, rekao joj je da je voli posljednji put i zamolio je da pazi na njegovu majku.
Nakon toga, pokušala ga je ponovno kontaktirati, ali nije uspjela. Nažalost, ubrzo je saznala da je preminuo.
Salim i njegova zaručnica nedavno su kupili kuću u kojoj su planirali živjeti nakon vjenčanja ovog ljeta.
Prema izvještajima vlasti, ubica još uvijek nije zvanično identificiran, ali je bio povezan s Centrom za obrazovanje odraslih, gdje je izveo napad. Salim je pohađao ovu školu nakon što je radio kao zdravstveni radnik tokom pandemije COVID-19.
Njegova porodica je pobjegla iz Sirije između 2014. i 2015. godine.
Njegova sestra Hanan Eskif je za TV4 rekla kako ne zna kako živjeti dalje bez njega.
“Stalno gledamo kroz prozor misleći da će se možda vratiti i pokucati na vrata, a mi ćemo morati da ih otvorimo. Ne spavamo, ne jedemo, ne pijemo. Ništa, samo sjedimo i gledamo vani”, rekla je Eskif za emiter.
Švedski nacionalni emiter i više medija su imenovali Rickarda Anderssona (35) kao čovjeka koji je pucao i ubio 10 ljudi i sebe u Centru za obrazovanje odraslih u Örebru u Švedskoj.