Njihovo saopćenje prenosimo u cjelosti: – Preduzeće GRAS se svakodnevno susreće sa raznim vidovima uništavanja vozila, a u posljednje vrijeme veoma su česta uništavanja oslikanih reklama na tramvajima i trolejbusima. Naime, nepoznata lica preko reklama ispisuju grafite i time čine znatna oštećenja, a što pored materijalne štete za preduzeće ima za posljedicu i štetu koju trpe sami oglašivači reklama. Direktnu štetu trpe i korisnici naših usluga jer u tim slučajevima vozila moraju biti isključena iz saobraćaja kako bi grafiti bili uklonjeni i vozila dovedena u prvobitno stanje. O svemu ovom upoznati su policijski organi i očekujemo određene aktivnosti u sprečavanju ovih pojava. Oštro osuđujemo sve one koji rade ovakva i slična djela jer osim pričinjene materijalne štete dovode u pitanje i odvijanje javnog gradskog prijevoza. Apelujemo na građane da se korektno odnose prema vozilima javnog gradskog prijevoza i ne oštećuju vozila koja predstavljaju javno dobro i služe njihovim potrebama – saopćeno je iz GRAS-a. Avaz/pressIz preduzeća GRAS danas su uputili javno saopćenje a koje je vezano za ispisivanje grafite od nepoznatih počinilaca.